Skip to main content

Biz Kimiz

1955 yılında Mehmet ÖZEL tarafından kurulan ÖZEL TEKSTİL, sürekli büyüyen ve gelişen yapısı ile bugün 2. Kuşak tarafından yönetilen, uluslararası ve yurtiçi pazarlarda tanınan, adından söz ettiren, yenilikçi ve kaliteli ürün politikası ile kendisini bu pazarlarda kabul ettirmiş tamamen entegre bir dokuma kumaş üreticisi haline gelmiştir. ÖZEL TEKSTİL, 65 yılı aşan tekstil birikimini, özgün tasarımlar, doğru ve kaliteli servis anlayışı ile güçlendirmiş, yönetiminde yer alan yeni jenerasyonun çağa ayak uyduran, gelişen dünya taleplerine ve hızlı moda akımına aynı hızla cevap veren anlayışı ile, markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir “hızlı moda ve tekstil” üretim merkezi olmuştur.

ÖZEL TEKSTİL, Bursa İnegöl Organize Sanayi Bölgesindeki 12.500 m2 kapalı alanlı tam entegre fabrikasında, aylık ortalama 1.25 milyon metre kumaş üretimini, yerli ve uluslararası pazarlardaki değerli marka ve konfeksiyoncu müşterileri ile buluşturmaktadır.

 

Yabancı tasarım danışmanlarımız ve yetenekli Ar&Ge ekibimiz, iki ana koleksiyon ve bunun yanında her ay pazar taleplerine göre belirlenen temalar eşliğinde kapsül koleksiyonlar oluşturmaktadır. Koleksiyon ağırlığımız bayan üst grup (bluz, gömlek, elbise) olmakla birlikte, pantolonluk ve ceketlik grubumuz yanında şanel/buklet koleksiyonumuz ile değerli müşterilerimize hizmet verilmektedir.

 

ÖZEL TEKSTİL tasarım ve Ar&Ge ekipleri hızla değişen moda akımlarını takip ederek, yenilikçi ve farklı ürünler tasarlamaktadır. Bu ürünleri geliştirmek için gerekli olan farklı ve yenilikçi elyaf, iplik, boyar madde, kimyasal, makine ve yeni teknolojileri araştırmaktadır. Bu arayışlarda önceliğimiz sürdürebilirlik ilkesidir.

 

Çevreye duyarlılık ve insan sağlığına saygı, ÖZEL TEKSTİL için vazgeçilmez unsurlardır. Hammadde ve kimyasallardan, bunların kullanıldığı makine ve proseslere, çalışma ortamlarına ve girdilerin sürdürülebilirliğine kadar tüm süreçler insan sağlığı ve çevreye duyarlılık açısından dikkatle izlenerek gerekli standartlaştırma, sertifikalandırma ve iyileştirilmeler yapılmaktadır.

 

ÖZEL TEKSTİL, insan ve çevre sağlığına duyarlı ürünleri, insan ve çevre sağlığına duyarlı hammadde ve üretim prosesleri ile yapar.

 

Amaç tektir…”Müşterilerimize kendilerini ÖZEL hissettirmek”.