Skip to main content

Sürdürülebilirlik ve Sertifikalar

Bu dünya hepimizin. Kaynaklarımızı koruyup, daha güzel bir gelecek için sürdürülebilirliği temel anlayış olarak benimsiyoruz.

Özel Tekstil olarak; Sürdürülebilir bir gelecek için çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan, çeşitli sertifikalarla kanıtlanan doğa dostu elyaf ve elyaf karışımları kullanıyoruz.

 

Özel Tekstil olarak Çevreye duyarlı yaklaşımlarımız ile ;

· Su kaynaklarımız kontrol altında. Sürekli iyileştirme faaliyetleri ile su tüketimleri indirmek için çalışmalar yapıyoruz.

· Atık sularımızdaki kimyasal yoğunluğunu ve yükünü azaltmak için Üretimde Kullanımı Kısıtlanmış Maddeler Listelerini (MRSL) takip ederek, Seçtiğimiz kimyasal ve boyarmaddelerde çevreye daha az zarar veren, testleri yapılarak kullanıma uygun şekilde belgelendirilen ürünler kullanıyoruz.

· ZDHC’nin üyesi olup, tüm faaliyetlerini takip ediyoruz. Atık su analiz raporlarımız ve kimyasal envanterimiz “InCheck” raporu paydaşlarımızın erişimine sunulmaktadır.

· Doğa dostu elyaf kullanan ve çeşitli kuruluşlar ile bunu sertifikalandıran ürünleri tercih ederek daha temiz bir çevre için katkıda bulunuyoruz.

· Yapılan yenilenebilir enerji yatırımımız sayesinde fabrikamıza kurulan güneş paneli ile ürettiğimiz enerjimizi işletmemizde kullanıyoruz.

Özel Tekstil olarak İnsana duyarlı yaklaşımlarımız ile ;

· “Özel olmak Özen ister “sloganımız ile çalışanlarımıza özen gösteriyoruz. Tüm çalışanlarımızla Sosyal uygunluk şartlarına uyarak çalışıyor ve değer veriyoruz.

· Firmamız muhtelif müşterilerimizin yaptığı tüm sosyal uygunluk denetimlerini başarıyla geçmiştir.

Sahip Olduğumuz Belgeler

  •  Oeko-Tex® 100 CLASS 1 zararlı maddeler için test edilmiş ve çevre dostu işlemler kullanılarak, güvenli ve sosyal açıdan sorumlu çalışma koşullarında üretilmiş tekstil ürünlerinin her seviyesindeki tüketici ürünlerini ve yarı bitmiş ürünleri vurgulamak için geliştirilmiş bağımsız bir tekstil etiketidir. Sahip olduğumuz bu belgenin CLASS 1 seviyesinde olması, ÖZEL TEKSTİL i , çocuk ürünleri için sağlıklı, etik ve doğru üretim yapma kabiliyeti açısından onaylayarak rakiplerinin bir adım önüne geçirmektedir.
  •  GOTS (Global Organic Textile Standart) sertifikamız, çevresel ve sosyal olarak sorumlu bir şekilde organik liflerden yapılan ürünlerimizi standart çerçevesinde işleyerek, tüketicilerimize güvenli bir şekilde ürünlerimizi üretmemizi sağlar.
  •  GRS (Global Recycle Standart) sertifikamız, standart çerçevesinde üretim gerekliliklerini yerine getirerek, hammaddeden paketlemeye kadar geri dönüştürülmüş materyallerin tedarik zinciri boyunca izlenmesini ve doğrulanmasını sağlıyoruz.
  •  OCS (Organic Content Standart) sertifikamız ile % 5 ile % 100 oranında Organik lifler içeren ürünlerimizin izlenmesini ve doğrulanmasını sağlıyoruz.
  •  RCS (Recycle Claim Standart) ) sertifikamız ile % 5 ile % 100 oranında geri dönüştürülmüş lifler içeren ürünlerimizin izlenmesini ve doğrulanmasını sağlıyoruz.
  •  BCP (Better Cotton Platform) üyeliğimiz ile dünyanın en büyük pamuk sürdürülebilirliği halkasının içinde biz de varız diyoruz.Better Cotton ürünlerini işleyip, kullanıyoruz.
  •  Lenzing firmasının ticari markaları olan TENCEL™ ve ECOVERO™ ürünlerini belgeli bir şekilde kullanıp, sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz.