Skip to main content

ARGE & ÜRGE

Özel Tekstil, ÜRGE – “Ürün Geliştirme” ve ARGE –“Araştırma Geliştirme” kavramlarını, birbiri ile bağlantılı ancak bağımsız ayrı kavramlar olarak görür. Bu nedenle, ÜRGE ve ARGE faaliyetleri birbirlerini tamamlayan iki ayrı birim tarafından yürütülmektedir.

ARGE

Özel Tekstil olarak en güçlü olduğumuz noktalardan birisi de yenilik üretmektir. Yetenekli, fark yaratan tasarımcılar ve tekstil mühendisleri ile birlikte çalışan tasarım ekibimiz, yurt içi ve yurt dışında sürekli araştırmalar yapmaktadır. Tasarımcılarımız en son trendleri yakından izlerken, mühendislerimiz de yeni teknolojileri ve hammaddeleri takip etmektedir. Koleksiyonlarımız bu iki çalışmanın bir sentezi olarak hazırlanmaktadır. ARGE departmanımız her yıl 2 ana sezon ve 6 ara-kapsül sezon koleksiyonu geliştirmektedir.

ÜRGE

ÜRGE bünyesinde müşterilerimizden gelen ürün geliştirme taleplerine ilişkin CAD çalışmaları yapılmakta, istendiğinde renk skalasına göre iplik renk çalışmaları yaptırılarak birlikte servis edilmektedir. CAD çalışmasının yeterli olmadığı durumlarda talep edilen renk ve ipliklerle dokunmuş “el şablonu” üretilmektedir. El şablonu ürün-üretim güvenliği açısından daha net fikirler oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Müşteri ve koleksiyon numunelerimiz son teknoloji , “numune çözgü, dokuma ve boyama” makinalarımızda yapılmakta, 20 m den 300 m ye kadar numune üretimleri ile hem müşterilerimize hem de koleksiyon çalışmalarımıza servis verilmektedir.